Завантажити прайс

Як поставити двозонний лічильник на електрику

  • 19 may 2020 15:44:42
  • Reviews: 0
  • Views: 48280
  • 0
Встановити такий прилад має можливість кожен українець.
 
Документальний процес досить простий. необхідно:
 
  1. Подати заяву на заміну лічильника в РЕМ. На офіційному сайті Обленерго вказані моделі двозонний лічильників, які дозволені до установки в нашій країні. Але цю інформацію, а також, де купити даний прилад вам скажуть і при подачі заяви.
  2. Придбати лічильник.
  3. Пройти параметризацію. Отримати акт про програмування.
  4. Запрограмований лічильник доставити в РЕМ, і з'ясувати дату установки.
  5. Забезпечити в призначений термін можливість установки приладу. Отримати акт про проходження перевірки лічильника.
Дана процедура на сьогоднішній день може зайняти від 10 днів до місяця.
 
За яких умов споживання електроенергії вигідно ставити двухтарифні лічильник.
 
Варто зазначити, що за умов незначного споживання електроенергії (в межах 100 кВт) ви не відчуєте значну економію і окупність приладу розтягнеться на довгий час. Але, якщо ваше споживання перевищує рубіж 300 кВт, вам варто розглянути варіант переходу на даний тариф.
 
Що може бути визначальними факторами для переходу на двозонний лічильник:
 
  • Ви частково або повністю користуєтеся електричними обігрівачами, у вас встановлений електричний котел.
  • У вас встановлений бойлер, кондиціонери, теплові насоси, електричний котел, теплі підлоги або ви плануєте їх встановити.
  • Ви користуєтеся хлебопечкой, посудомийної машиною, пральною машиною та іншими електроприладами великої потужності.
  • Ви споживаєте багато електроенергії.
 
Як економити за рахунок переходу на двухтарифні лічильник електроенергії.
 
Слід зазначити, що рахунки на електроенергію в будь-якому випадку зменшаться, адже спожита в нічний час електроенергія буде коштувати на 50% менше. Питання в початкових вкладеннях і терміни їх окупності. Ціни на однофазні двозонні лічильники різняться від 500 до 2500 грн, в залежності від моделі та конфігурації. Програмування лічильника, вироблене вперше, Обленерго здійснює безкоштовно, установка обійдеться від 300 до 600 грн. Калькуляцію надасть Обленерго. Тому, навіть якщо брати середню ціну і середню вартість послуг, заміна лічильника вам обійдеться в районі 2000 Грн.
 
Щоб прискорити окупність приладу і як можна швидше почати дійсно економити на електроенергії за рахунок нічного тарифу, вам необхідно визначитися, які побутові прилади електроспоживання ви можете перевести на нічний режим.
 
Для цього вам не обов'язково міняти свій графік життя, адже більшість сучасних електроприладів оснащені функцією «таймер». Не важко буде запрограмувати пральну машину, водонагрівач, мультиварку, хлібопіч на роботу в нічний час.
 
Окремо слід сказати про можливість економити на електроенергії сім'ям, будинки яких частково опалюються керамічними електричними обігрівачами або будинку, в яких повністю відмовилися від центрального опалення і перейшли на електричне. Тут економія може досягати 50% загальних витрат на обігрів! Вам необхідно за допомогою програматора задати бажану температуру на нічний час, а вдень встановити більш економний режим підтримання бажаної температури. Або використовувати в нічний час електричне опалення, а вдень підключати газовий котел, що значно скоротить ваші витрати.
 
Наведемо кілька прикладів з цифрами для наочності
 
Приклад 1.
 
Сім'я із середньомісячним витратою електроенергії до 100 кВт, де основний витрата відбувається вдень на стандартні прилади споживання (холодильник, пральна машина, освітлення). Тариф = 0,9 грн / кВт.

Отже, економія становить 15%, але на такій незначній різниці в значеннях, ми бачимо, що окупність лічильника станеться тільки через 148 місяців, а це більше 12 років.
 
Робимо висновок, що людям з низьким споживанням електроенергії двозонний лічильник ставити нерентабельно. Краще вдатися до інших засобів економії.
 
Приклад 2.
 
Сім'я із середньомісячним витратою електроенергії 450 кВт, де встановлені прилади великої потужності (електричні конвектори, бойлер, тепла підлога), але основний витрата відбувається вдень. Тариф зі звичайним лічильником: до 100 кВт = 0,9 грн / кВт, понад 100 кВт = 1,68 грн / кВт.
 
Для розрахунку вартості з двозонним лічильником застосуємо коефіцієнт, що характеризує здешевлення вартості електроенергії:
 

К = (нічний споживання * 0,5 + денне споживання * 1) / загальне споживання

 
У нашому прикладі він буде дорівнює:
 
К = (150 * 0,5 + 300 * 1) / 450 = 0,83
 
Для розрахунку суми до оплати за споживання до 100 кВт і понад 100 кВт нам потрібно використовувати формули відповідно:
 

До 100 кВт

К*100*0,9

Понад100 кВт

К*понад100 кВт*1,68

 

При цьому розподілі витрат електроенергії між денним і нічним тарифами, економія становить 17%, але більша, ніж в 1-м прикладі, сума заощаджених грошей дозволяє окупити лічильник за 18 місяців.
 
Хочеться продемонструвати, коли заміна лічильника дійсно виправдає себе по максимуму. Все просто! Потрібно, як ми говорили раніше, перевести роботу основних енерговитратних приладів на нічний час.
 
Приклад 3.
 
Сім'я із середньомісячним витратою електроенергії 450 кВт, де встановлені прилади великої потужності (електричні конвектори, бойлер, тепла підлога), але основний витрата відбувається вночі (. Тариф зі звичайним лічильником: до 100 кВт = 0,9 грн / кВт, понад 100 кВт = 1,68 грн / кВт.
 
Розрахуємо коефіцієнт:

К= (300*0,5+150*1)/450=0,67

Отже, як ми бачимо, при тому ж загальній кількості спожитої електроенергії, як і в прикладі 2, економія становить вже 33,3%, що навіть при порівняно невеликих сумах рахунків дозволяє за 9 місяців окупити лічильник і почати економити на електроенергії.

 

 
Tags: центральне опалення, ІК панелі опалення, електричне опалення, недороге опалення, Автономна система опалення, конветор опалення, економічні обігрівачі, опалення квартири, як економити на опаленні, двозонний лічильник, ніж опалювати будинок, вигідне опалення будинку, ІК обігрівачі, тепла підлога, електричний котел, вартість опалення, опалення будинку, радіатори опалення, саме вигідне опалення, вигідне опалення будинку, купити обігрівач, опалення в приватному будинку, купити електрообігрівач, конвектор опалення, опалення будинку, обігрівач для квартири, який обігрівач, настінний обігрівач, які обігрівачі вигідніше, купити інфрачервоний обігрівач, опалення в приватному будинку, електричні обігрівачі опале, ефективне опалення, інфрачервоний обігрівач, інфрачервоні обігрівачі, конвектори, автономне опалення
Leave a review ↓
 
Nobody has left any reviews.
 
 
Подібрати обігрівач Замовити дзвінок